BIOFix-05 Hareketli Yataklı Biyolojik Medya Reaktör

Hareketli Yataklı Biyolojik Reaktör “Moving Bed Biofilm Reactor” (MBBR ™) prosesi  biyolojik arıtmanın bir ortama tutunarak çoğalan mikro organizmalarca gerçekleştirildiği biyofilm prensibine dayanmaktadır. MBBR, aktif çamur ve biyofilm sistemlerinin avantajlarını bünyesinde toplamaktadır.

Hareketli yataklı biyolojik reaktörle tasarlanmış endüstriyel ve evsel atık su arıtma tesislerinin toplam giderim verimleri, klasik sisteme göre daha yüksektir.

BIOfix Biyolojik medya, Hareketli Yatakli Biyofilm Reaktör Sistemi (MBBR) yeni arıtma tesislerinin tasarımda çok küçük alanlarda arıtmanın yapılması için kullanılmakla birlikte, aynı zamanda mevcut atık su arıtma tesislerinin kapasite artırımında ve modifikasyonunda da başarı ile uygulanır. Sadece karbon giderim yapan eski atık su tesisiniz betonarme yapılarda tadilat yapmadan azot giderimi yapabilen sistemlere dönüştürülür. küçük yerlerde rafine etmekle birlikte  başarıyla kullanılmaktadır.

Bu sistemler aktif çamur prosesi ile entegre olarak da kurulabilir. Biyolojik süreç, MBBR ™ işleminin aktif çamurla birleştirilmiş halidir. Bu biyolojik proses mevcut bulunan klasik aktif çamur arıtma tesislerinin besin giderimin de kolayca iyileştirme sağlarken mevcut reaktörün kullanılması ve yeni bir beton havuz inşa etmesine gerek yoktur.

BIOFix-05 Hareketli Yataklı Biyolojik Medya

mbbr, biyolojik medya
ÇAP / YÜKSEKLİK
 10 mm / 7 mm
ODA SAYISI
5
MALZEME
YYPE
YÜZEY ALANI
1000 m² / m³
BİYOFİLM OLUŞUM SÜRESİ
15-25 gün
m³ AĞIRLIĞI
150 kg
HİZMET ÖMRÜ
15 yıl

MBBR

Avatar for MBBR