Mail Gönderin

info@tknfilter.com

Bizi Arayın

0 224 242 02 00

Nilüfer/BURSA Türkiye

OSB 75. Yıl Bulvarı Demirciler Sitesi G Blok No:21 16140

Başlık

Autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla facilisis at vero eros et dolore feugait

Biomedia Mbbr Biofix

Mbbr Hareketli Yataklı Biyolojik Reaktör “Moving Bed Biofilm Reactor” (MBBR™) prosesi, biyolojik arıtmanın bir ortama tutunarak çoğalan mikroorganizmalarca gerçekleştirildiği (biyofilm) prensibine dayanmaktadır. MBBR, aktif çamur ve biyofilm sistemlerinin avantajlarını bünyesinde toplamaktadır.

Bu prosesle tasarlanmış endüstriyel veya evsel atıksu arıtma tesislerinin toplam giderim verimleri klasik sistemlerden daha yüksektir.

BİOfix MBBR™ sistemi yeni arıtma tesislerinin tasarımında çok küçük alanlarda arıtmanın yapılması için kullanılmakla birlikte, aynı zamanda mevcut atıksu arıtma tesislerinin kapasite artımında ve modifikasyonunda da başarı ile uygulanır. Sadece karbon giderimi yapan eski tesisiniz betonarme yapılarda tadilat yapmadan azot giderimi yapabilen sistemlere dönüştürülür.

Bu sistemler aktif çamur prosesi ile birleştirilmiş olarak da kurulabilir. Biyolojik süreci MBBR™ sürecinin aktif çamur ile birleştirilmiş halidir. Bu biyolojik proses mevcut bulunan klasik aktif çamur arıtma tesislerinin besin gideriminde kolayca iyileştirme sağlarken mevcut reaktörü kullanır; yeni bir beton havuz inşa edilmesine ihtiyaç bırakmaz.

admintkn

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!